6 MÄRKI, et mees on oma lapsele hea isa
pilt: Shutterstock

Iga laps vajab oma isa täpselt samamoodi nagu ta vajab oma ema. Enamasti on aga ema see, kes lapsega rohkem tegeleb ning isa jääb pigem tagaplaanile. Hea isa armastab oma lapsi, kuid oskab vajadusel ka reegleid meelde tuletada ning ennast kehtestada. Tema lapsed teavad, et nad saavad alati oma isa poole pöörduda ning temaga kõigest rääkida.

Need kuus omadust teevad mehest hea isa:

1. Oskus distsiplineerida. 

Hea isa oskab lapsega rääkida ning reegleid kehtestada. Kui ta lapsega räägib, siis ta teeb seda nii, et laps saab aru. Hea isa ei lase kunagi rusikaid käiku  füüsiline karistamine lapse puhul ei ole õige.

2. Ta annab lastele väärtuslikke õppetunde. 

Hea isa õpetab oma lapsele kõike seda, mida tal elus vaja läheb. Tütrele räägib ta, kuidas meestega suhelda, pojale aga seda, kuidas naistega ümber käia. Ta õpetab oma lastele viisakust! Ta õpetab oma lastele, et abivalmidus on voorus. Ta õpetab oma lastele sedagi, et teisi inimesi tuleb hästi kohelda, mitte neid halvustada ega narrida.

3. Ta lubab lapsel vigu teha. 

Ta mõistab, et laps on inimene nagu iga teine ning teeb ka vigu. Hea isa saab aru, et eksimine on inimlik ning laseb lapsel vigu teha, kuid aitab tal ka oma vigadest õppida  tehes lapsele selgeks, et iga eksimise taga on õppetund ning aidates õppetundi lahti mõtestada nii, et laps saab aru.

4. Ta annab oma lastele väljakutseid.

Hea isa annab oma lastele võimaluse ennast proovile panna. Ta ei jookse kohe appi, kui näeb, et laps ei saa hakkama, vaid laseb tal rahulikult edasi pusida. Jah, täiskasvanud inimene saab näiteks jalatsil paelad kahe sekundiga kinni seotud, kuid hea isa ootab rahulikult, kuni laps sellega ise hakkama saab. 

5. Ta ei suru lapsele midagi peale.

Kõik inimesed on erinevad ja kõik inimesed tahavad saada õnnelikuks. See, mis aga ühe inimese õnnelikuks teeb, ei pruugi teist sugugi õnnelikuks teha ning sellest lähtuvalt mõistab isa, et ta ei saa iseenda soove oma lapsele peale suruda. Ta laseb lapsel ise valikuid teha ning vajadusel suunab teda pisut.

Allikas: Askmen